Školní žákovský parlament
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(optimalizováno pro Internet Explorer 5.0 a vyšší)
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Školní žákovský
parlament pracuje na naší škole od září 2000. Jeho členy jsou zástupci
jednotlivých tříd (většinou dva) od druhého ročníku. Schází se jednou za
čtrnáct dní v pondělí v 7:00 hod. pod vedením p. Fialové a p. Baťkové. Zástupci po schůzce
informují své třídy o hlavních bodech a výsledcích jednání, a to v
třídnické hodině, která na schůzky parlamentu navazuje. Po schůzce
následuje hlášení o projednávaných záležitostech do školního rozhlasu.
Z jednání se také pořizuje zápis v podobě Parlamentního hlasatele.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Školní žákovský parlament (šk.r.2008/2009) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zástupci v Dětském zastupitelstvu Svitavy: Vendula Svatošová, Tereza Dufková
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Žáci by měli svého zástupce co nejvíce podporovat, spolupracovat s ním, nabídnout mu pomoc, zapojit se do řešení problémů, které nastanou, protože jen tak může celý parlament fungovat. Třídní kolektiv by měl mít zájem svého starostu vyslechnout, když o to požádá, neboť jen tak se může dozvědět o jednání parlamentu. Třídní učitelé nejsou členy parlamentu, ale mohou s ním spolupracovat. Neznamená to, že budou vykonávat úkoly přidělené zástupcům. Máte právo oslovit svého člena
parlamentu, aby v parlamentu přednesl váš nápad, problém, návrh, vaši
stížnost nebo pochvalu. On má povinnost vše sdělit ostatním a požádat je
o řešení. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Parlament tu chce být pro všechny, kteří se chtějí podílet na zlepšení života v naší škole. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||